Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αστέρας Νίκαιας – Σαλαμινομάχοι 2-3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη την τέταρτη κατά σειρά για τους Σαλαμινομάχους με 2-3 επί του Αστέρα στη Νίκαια και συνεχίζουν την πορεία τους για την άνοδο .

Σε ένα νευρικό παιχνίδι με ανατροπές οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τουμπαρίδη στο 15’ , αλλά οι Νικαιώτες γύρισαν το παιχνίδι πριν να λήξει το ημίχρονο με τέρματα των Ηλιαδάκη( πέναλτι) 22’ και Χάλκου 39’.

Στην επανάληψη ήταν η σειρά των Σαλαμινομάχων να κάνουν την δική τους ανατροπή . Έτσι αφού ισοφάρισαν στο 63’ με τον Στόικο πήραν τη νίκη στο 82’ με τον Ευαγγέλου Μ.

Διαιτήτευσε ο Αντωνόπουλος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚ: Πνευματικός, Κωσταράς, Αθανασιάδης, Συρίγος, Καρβούνης, Φωτόπουλος (46’ Δαρδανός), Τάφα, Άζης, Μυλόρδος (46’ Κατσούλας), Ηλιαδάκης (54’ Ζούγρας), Χάλκος.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Παπαμιχαήλ Γ., Πασαλής, Ευαγγέλου Γ., Κωνσταντινίδης (82’ Παπαμιχαήλ Β.), Γκάνιεβ, Στόικο, Πούτος (62’ Σιγάλας), Παπαδημητρίου (73’ Μακρής), Τουμπαρίδης, Τάνκα, Ευαγγέλου Μ.