Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
ΑΣ Ποντίων- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 8-2
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/01/Ifaistos-AS-Pontion.jpg)
Δεν δυσκολεύτηκε ο ΑΣ Ποντίων να ξεπεράσει το εμπόδιο της σαφώς κατώτερης ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας.
Τέσσερα γκολ για την ομάδα του Αλέξανδρου Γκρέκου έβαλε ο Μουσάι, δύο ο Μπέκα και από ένα οι Μπενέας και Αρβανίτης.
Για τους φιλοξενούμενους τα γκολ σημείωσαν οι Καρασάββας και Παναγιώτου.
Διαιτήτευσε ο Ζέστας.
ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Τσιπιανίτης, Μεϊμέτης(68′ Βουλγαράκης), Γκάτζιος(60′ Νέστορας), Νισύριος, Κοτζαθανάσης(63′ Λιανόπουλος), Σοφούλης(60′ Αβανίδης), Μπενέας, Αρβανίτης, Βοζίκης, Μουσάι, Μπέκα(46′ Κώτης).
ΑΕ Μ. ΑΕΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ: Κούνουπας. Αβραμίδης, Χατζησεβαστός, Παναγιώτου, Καζάλας, Λεβάκος, Κουλουριώτης(55′ Νικολάου), Δανάς(70′ Βρέντζος), Καρασάββας(63′ Βλαχόπουλος), Βοϊδονικόλας, Ιατρόπουλος.
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)