A' Ε.Π.Σ.Α.
Βήμα παραμονής το Παλαιό Φάληρο, 2-0 τη Δόξα Βύρωνος
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2020/06/palaio-faliro-l.jpg)
Αγκαλιά με την παραμονή βρίσκεται πλέον το Παλαιό Φάληρο, που επικράτησε με 2-0 επί της Δόξας Βύρωνος, η οποία εξέφρασε σοβαρά παράπονα για την διαιτησία.
Έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς, και προσπέρασε την σημερινή αντίπαλο του που έμεινε στους 26.
Και τα δύο γκολ των νικητών πέτυχε ο Ποζίδης στο 35′ και στο 64′, ενώ στο 73′ ο Τζίνας απέκρουσε το πέναλτι του Μαυρέλη.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Μπάμπης Σούρδης): Καβακλής, Κολεύρης, Τσάμης, Μπένα, Αφράτης, Ποζίδης (90′ Ανδρέου), Φεντόροβ (62′ Αναστασόπουλος), Παπαδήμας (81 Αρβανίτης), Μαυρέλης (81΄Λιώνης), Αγκόλι, Βάιας (62′ Σαραντόπουλος).
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ (Λουκάς Ρόπας): Τζίνας, Πεχλιβανίδης, Χιώτης (59′ Γιορδαμνής), Χαλβαντζής, Δούνα (46′ Κουτσαυτίκης), Φυρίγος (46′ Παραπονιάρης), Χρυσοστόμου, Ρόπας, Πλούμης, Μαυρίκος (57′ Τσαουρδάς), Κύλογλου (57′ Μανώλης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)