Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.
“Βόμβα” με Θοδωρή Τούση η Μικρασιατική
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/08/Tousis.jpg)
Τις τελευταίες μέρες φημολογούταν ότι στον ΑΟ Μίμα Μικρασιατική κάτι καλό ετοιμάζεται. Τελικά η διοίκηση του συλλόγου “απασφάλισε” και ανακοίνωσε ότι ήρθε σε συμφωνία με έναν από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές που έχουν αγωνιστεί στην ΕΠΣΔΑ τα τελευταία χρόνια. Ο λόγος για τον Θοδωρή Τούση, τον πετυχημένο μέσο, που πρόσφατα έμεινε ελεύθερος από τον Πανελευσινιακό, τον οποίο υπηρέτησε σαν αρχηγός και μαζί του πανηγύρισε τρεις ανόδους αγωνιζόμενος σε Δ’ και Γ Εθνική. Επίσης κατέχει μια άνοδο με τον Μανδραϊκό και έχει κατακτήσει ένα πρωτάθλημα με τον Άτταλο Νέας Περάμου. Ακόμα έχει παίξει στον Αστέρα Μαγούλας, Νέα Πέραμο και Ελευσινιακό.
Η διαδρομή του ποιοτικού μέσου είναι γνωστή, η διοίκηση της ομάδας συνεχίζει να υπερβαίνει εαυτό και είναι σίγουρο ότι το συγκρότημα του προπονητή Χάρη Κουστέρη θα αποτελεί μια μεγάλη δύναμη στο νέο πρωτάθλημα που θα ξεκινήσει.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)