Connect with us

Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Β’ ΕΠΣΑ: Η 10η στροφή…

Published

on

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται η 10η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΑ.

Ας δούμε τι περιμένουμε…

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Επικίνδυνη έξοδο έχουν τα Βριλήσσια που οδηγούν την κούρσα, παίζοντας εκτός έδρας με την Τερψιθέα. Ακλόνητο φαβορί δείχνει ο Χαραυγιακός υποδεχόμενος τον Αρη Χολαργού, αλλά και ο Φοίνικας Περιστεριου που θα υποδεχτεί τον Πανιώνιο Καισαριανής. Αντίθετα, δύσκολο ματς έχει η Λυκόβρυση, που θα παίξει εκτός έδρας με τον Ηρακλή Περιστερίου.

Το πρόγραμμα…

10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΟΥΔΗ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ Σ., ΠΡΑΣΣΑ Μ.
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΚΑΣΙΔΗΣ Γ., ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ.
ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ. – ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΤΩ ΑΧΑΡΝΩΝ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΟΚΚΙΝΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Λ.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α., ΖΕΡΒΟΥ Ν.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 09/12/23 15:00 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΚΑΤΩΝΗΣ Κ., ΔΕΟΝΑΣ Γ.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Σάββατο 09/12/23 15:00 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΝΑΤΣΙΟΣ Β., ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Γ.
ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ – ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 10/12/23 15:00 ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ζ., ΙΣΣΑ Α.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 10/12/23 15:30 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΤΖΑΝΗΣ Σ., ΡΟΥΣΣΟΣ Π.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Να παραμείνει στην κορυφή και παράλληλα να διατηρήσει το αήττητο θέλει ο Τριφυλλιακός, που θα παίξει εκτός έδρας με τον Κολωνό. Σε γειτονική μονομαχία η Κηπούπολη θα παίξει εκτός έδρας με την Αναγέννηση Πετρούπολης, Οι Λύκοι θα υποδεχτούν τον Υμηττό, ενώ στις έδρες τους θα παίξουν ΑΟ Ιλίου και Ορφέας Αιγάλεω με Ατλαντα Κυψέλης και Ανθούπολη αντίστοιχα…

Το πρόγραμμα…

10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄(ΑΛΚΥΩΝ) Σάββατο 09/12/23 15:00 ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι., ΧΑΧΑΜΙΔΗΣ Π., ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ Ν.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η., ΣΥΝΕΦΙΑΣ Ν., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΥΜΗΤΤΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Σάββατο 09/12/23 15:00 ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ Ε., ΖΗΣΗΣ Σ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Α.
ΚΟΛΩΝΟΣ – ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΗΣ Ι., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ.
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΚΑΡΡΑΣ Α., ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΡΙΣΣΑΚΗΣ Π.
ΑΟ ΙΛΙΟΥ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΙΛΙΟΥ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Ι.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 10/12/23 11:30 ΨΑΡΙΔΗΣ Χ., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι., ΚΟΚΚΙΝΗΣ Α.
ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 10/12/23 15:00 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΠΑΓΟΥΝΗΣ Β., ΣΥΝΕΦΙΑΣ Ν.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τον πρώτο λόγο δείχνουν να έχουν οι τρεις πρωτοπόροι, σε επικίνδυνα πάντως παιχνίδια.

Διαγόρας Αιγάλεω και Αττικός θα παίξουν εκτός έδρας με Ερμή Ηρακλείου και Ιεράπολη αντίστοιχα, ενώ η Λαύρα Αργυρούπολης θα αντιμετωπίσει στην έδρα της το Καλαμάκι.

Το ίδιο ισχύει και για τον ΠΟΨ που θα παίξει εκτός έδρας με τον Βύρωνα, ενώ σε μια τοπική μονομαχία η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων θα παίξει με το Καματερό.

Το πρόγραμμα…

10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΒΥΡΩΝ – ΠΟΨ ΒΥΡΩΝΑ ΕΡΓΑΝΗ (Δ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ) Σάββατο 09/12/23 14:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΜΑΜΟΥΝΗΣ Φ., ΤΡΑΝΤΑΣ Ι.
ΙΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΓΚΙΚΑΣ Φ., ΡΟΜΠΟΤΗΣ Μ., ΑΝΔΡΕΟΥ-ΝΚ Ν.
ΙΕΡΑΠΟΛΗ – ΑΤΤΙΚΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ) Σάββατο 09/12/23 15:00 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΜΟΥΖΑΣ Β.
ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΜΠΑΖΑΚΟΥΛΑΣ Π., ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Σάββατο 09/12/23 15:00 ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ., ΚΡΑΣΩΝΗΣ Ν., ΚΑΡΝΗΣ Γ.
ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΠΑΠΑΓΟΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Κυριακή 10/12/23 11:00 ΣΥΨΑΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΣ Γ., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ.
ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΑΠΟ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Κυριακή 10/12/23 15:00 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΤΖΕΛΟΣ Ν., ΤΖΑΝΟΓΛΟΥ Δ.
ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 10/12/23 15:00 ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ Μ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Advertisement
Advertisement