Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.
Δύναμη Ασπροπύργου- Λαμπερή Ελευσίνας 2-1
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2022/12/Aias-Paralias-Dinami-Asperopirgou.jpg)
Ποδαρικό με το δεξί στο 2023 για τη Δύναμη Ασπροπύργου, που λύγισε με 2-1 την αξιόμαχη Λαμπερή Ελευσίνας και συνεχίζει την προσπάθειά της για τις προνομιούχες θέσεις ανόδου.
Και τα δύο γκολ των νικητών πέτυχε ο συνήθης ύποπτος Λαμπρινάτος Ι.(23′, 72′).
Οι Ελευσίνιοι είχαν ισοφαρίσει με τον Νικολά(70′ πέναλτι).
ΔΥΝΑΜΗ: Σκιαδόπουλος, Σταύρου, Ντοντοβέτσι, Τσιρικλός, Λαμπρινάτος Γ., Χαριτίδης, Αντωνιάδης(85′ Αμανατίδης), Σαμπάνι(77′ Τυριακάδης), Λαμπρινάτος Ι., Χαλιλόπουλος(65′ Γκίνη), Τριανταφύλλου(77′ Αγκάστρα).
ΛΑΜΕΠΡΗ: Νάσης, Συμεωνίδης, Παπασταματίου, Γεωργίου, Ρούσσης, Αντύπας, Νικολά, Ούρας, Πατσίτης, Τζάνος, Καλομενίδης.
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)