Ε.Π.Σ.Α
Εύκολη πρόκριση η Κοψαχείλα, 3-0 εκτός την ΑΕ Περιστερίου
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/09/kopsaxeila-scaled.jpeg)
Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες, η Κοψαχείλα επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας επί της ΑΕ Περιστερίου και προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο του κυπέλλου της ΕΠΣ Αθηνών.
Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν το ματς από το πρώτο μέρος, αφού στο 15′ ο Κωστής έκανε το 0-1, ενώ στο 32′ ο Βεϊζάι έκανε το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 55′ ο Φωτόπουλος.
ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Στρατηγαρέας, Δημάκης (65′ Τύρου), Πρεβεζιάνος, Κάτρης, Μπουγιούκος (46′ Δραγάτης), Ιακώβου, Σκόνδρας (27′ Αμανατίδης), Πανταζής (46′ Πουρίκης), Χρυσαφίδης, Καραχάλιος, Μητρόπουλος (46′ Μαντζώρος).
ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ: Παπαδόπουλος, Ντούνης (51′ Μπαζίνας), Χαραλαμπίδης, Μπιρτσάι (65′ Παπαευθυμίου), Μπαξεβανίδης, Κωστής, Βεϊζάι, Φωτόπουλος, Καφετζής, Ξηροκώστας, Ζαφείρης.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)