Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Εύκολο απόγευμα για την ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας 3-1 τον Ηρακλή Νίκαιας
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2024/03/iraklis-saronikos-aiginas-24-3-3-4.jpg)
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας και επιβλήθηκε του ουραγού Ηρακλή Νίκαιας με 3-1.
Η ομάδα του Θανάση Μακόμητρου που είχε και τέσσερα δοκάρια στο ματς με τους Χρυσοχόο, Τρίμπο, Οικονόμου και Πασχάλη σκόραρε στο 23’ με κεφαλιά του Αγγελάκη , τον Χρυσοχόο στο 68’ και Παπασημάκη στο 84’ , για τους γηπεδούχους μείωσε ο Κατσούλας με σουτ στο 77’
Διαιτήτευσε η Λαμπροπούλου Β.
Ηρακλής Νίκαιας: Τσαλπαρός, Ζαράνης, Χιλά, Καρδασης, Κατσούλας, Μακρής, Αποστόλου, Λοϊζος, Φυλακτακίδης(72′ Καραμπίνης), Νερούτσος, Λιάκος(66′ Αγουρίδας).
ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας: Μπακόμητρος Κ., Τριανταφυλλάκης(78′ Γκαρής Π.), Γκαρής Ν., Αγγελάκης, Μάρκου(87′ Οικονόμου), Σφικτός(87′ Γιαννούλης), Mishtaku(66′ Πασχάλης), Τσελάι, Μιστάκου(78′ Παπασημάκης), Τρίμπος, Χρυσοχόος.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)