Β΄ Ε.Π.Σ.Α.
Εύκολο διπλό η ΑΕ Μεταμόρφωσης, 2-0 την Κηφισιά 2010
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/08/Metamorphosi-ifaistsos-scaled-e1646057825398.jpg)
Ανώτερη σε όλο το ματς η ΑΕ Μεταμόρφωσης νίκησε εκτός έδρας την Κηφισιά 2010 με 2-0 και διατήρησε ακέραιες τις ελπίδες της για την άνοδο.
Εφτασε έτσι τους 23 βαθμούς, με τους γηπεδούχους να μένουν στους 12 και έτσι η υπόθεση παραμονή δυσκόλεψε αρκετά.
Ο Τζαμαλής στο 38′ έκανε το 0-1, με τον Μπούσι στο 68′ να διαμορφώνει το τελικό 0-2.
ΚΗΦΙΣΙΑ 2010: Χαριτίδης, Λουκίσας (47′ Θεοφιλίππουλος), Πολίτης, Μητρόπουλος (70′ Σώντας), Θανάσουλας, Χατζηϊωαννίδης, Κυριακόπουλος, Σμυρναίος (78′ Γογγολίδης), Βουγιουκλίδης (78′ Μακρόπουλος), Αναστασιάδης, Κιάρρη.
ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ: Καραγεώργος, Περιβολαράκης, Κορλιές, Κοκκινόπουλος, Τούντας, Κοκότης, Τζαμαλής, Μπούσι (89′ Ταμπάκης), Παπουτσής (90+1′ Σταματελόπουλος), Λαγός, Βασιλός (63′ Γιουλβανίδης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)