Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.
Ζωφριά- Απόλλων Ποντίων 0-2
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/07/Apollon-Pontion-e1566247435292.jpg)
Νικηφόρα πρεμιέρα για τον Απόλλωνα Ποντίων, καθώς πέρασε από το Καματερό, επικρατώντας δύσκολα με 2-0 της αξιόμαχης Ζωφριάς.
Η ομάδα του Γιώργου Αδάκτυλου άνοιξε το σκορ με τον Αθανασιάδη στο 11′. Σε αυτή τη φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν στο βοηθό Καραγιάννη, ότι η μπάλα στην εξέλιξη της φάσης είχε περάσει πλάγιο άουτ.
Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 93′ με πέναλτι ο Γκαβζίδης.
Διαιτήτευσε ο Ντάουλας.
ΖΩΦΡΙΑ: Πλατανιάς Ι., Σιδηρόπουλος, Νιτσόγλου(56′ Κουτσούμπας), Νίκα, Μουστάκας Ν., Ρεφενδάριος, Μουστάκας Ι., Μπούρας, Νικολάου, Ζώγκος(80′ Μαρμούτας), Πλατανιάς Γ..
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ: Κολιάκης, Πουρουζίδης, Φραγκόπουλος, Πουλικίδης, Κομιώτης, Κουρούμα, Τσουτσάνης, Πουρουζίδης(53′ Παπαδόπουλος), Γεγές(53′ Κίτσιος), Κούσιδης, Αθανασιάδης(66′ Γκαβζίδης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)