Διάφορα
Η ΕΠΣ Πειραιά αποχαιρετά τον Μίκη Θεοδωράκη
![ΕΠΣ Πειραιά](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/01/epsp-logo-19-e1547831733492.jpg)
Από το ΔΣ της ΕΠΣ Πειραιά εκδόθηκε η παρακάτω ανακοίνωση:
“Ο Πειραιάς αποχαιρετά τον Μίκη Θεοδωράκη.
Ένας Θρύλος του Ελληνικού Λαού , του Λαικού πολιτισμού του ‘ηλίου νοητού ‘ και του ύμνου για την Δραπετσώνα μας , έγινε φωτεινό σύννεφο για να συνεχίσει να μας συγκινεί και να μας συνδέει με τις διαχρονικές πανανθρώπινες αξίες της προόδου , της αλληλεγγύης της Κοινωνικής Δικαιοσύνης .
Το Πειραικό Ποδόσφαιρο και οι γειτονιές του , που εργάστηκαν γλέντησαν , φίλιωσαν κι έπαιξαν μπάλα με αντοχή και παρέα με τα αιώνια τραγούδια του , ‘κλίνουν το γόνυ ‘ και στέλνουν για κατευόδιο ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , στον εθνικό μας Δημιουργό Μίκη Θεοδωράκη .
«Καλό ταξιδι Μίκη μας»
Η Παμπειραική ποδοσφαιρομάνα Γειτονιά και η Ένωση μας , θα σε έχει για πάντα στο μυαλό και στην Καρδιά μας»
Από το Γραφείο Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων”.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)