Καθάρισε στο 2ο η Αγία Παρασκευή, 3-0 την Ανθούπολη

Ανεβάζοντας την απόδοση της στο 2ο ημίχρονο η Αγία Παρασκευή επικράτησε με 3-0 επί της Ανθούπολης και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς, με την Ανθούπολη να μένει στους 16.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο 26′ με τον Λαζόπουλο. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου στο 47′ ο Μπουτσικάρης με πέναλτι έκανε το 1-0, με τον Γαλανόπουλο στο 60′ με κεφαλιά να κάνει το 2-0. Ο Λαζόπουλος στο 70′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν πέναλτι στο 85′, αλλά ο Ρεζτσόβ που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Καταχανάκης, Κόλλιας (86′ Μήτσης), Χατζίου, Γαλανόπουλος, Φειδαίος (75′ Τριανταφυλλίδης), Πατερίτσας, Λαζόπουλος, Μπουτσικάρης, Σταμούλης (80′ Καραγιάννης), Κραψίτης (75΄Μπόλλης), Φάρκωνας (86′ Μακρής) .

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Δρίβας, Νεοκλής (46′ Δασκαλάκης), Δούκας, Φανός, Μανουσέλης, Ντούπης (75′ Τσουρής), Αντωνόπουλος, Ρεζτσόβ, Κυριαζής (70′ Ξυνογαλάς), Καλογερής, Νικολόπουλος (46′ Κωνσταντινίδης).