A' Ε.Π.Σ.Α.
Καταιγίδα στο 2ο οι Τράχωνες, 4-0 εκτός τη Θύελλα Αγίου Δημητρίου
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/10/traxones23.jpg)
Κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση στο 2ο μέρος οι Τράχωνες επικράτησαν εκτός έδρας επί της Θύελλας Αγίου Δημητρίου με 4-0 και αναρριχήθηκαν στη βαθμολογία.
Ετσι με 16 βαθμούς είναι στην 4η θέση, ενώ η Θύελλα με 7 βαθμούς είναι 12η.
Στο 23′ ο Στεφανής έκανε το 0-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος. Ο ίδιος παίχτης στο 53′ έκανε το 0-2, με τον Τζλακσον στο 59′ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 82′ ο Γιασιάς.
ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Κορμπάς, Κυριαζής Λ. (59′ Τσακόγιωργας), Νταλάκας, Γαλάνης, Κίλιας (83′ Σταματίου), Πετράκης (70′ Κουμουνδούρος), Ασημακόπουλος (46′ Κοτόβ), Λαγοπάτης, Σινάι (83′ Δελλαπόρτας), Πατρίκιος, Φραγγεδάκης,
ΤΡΑΧΩΝΕΣ; Νίκου, Μερετσόλιας, Πρόι, Γιατράς, Νλέστορας, Στεφανής (67′ Καραμπάτσης), Τζάκσον, Τριαντόπουλος (74′ Γιασιάς), Μπαμπαλούκας (83′ Πολυχρόνης), Τσιουρής (74′ Κούτρας), Φαναράς (46′ Κλείτσικας).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)