Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Κυριάρχησε το Νέο Ικόνιο 6-0 την ΑΕ Νίκαιας
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/10/neo-ikonio-23-1.jpg)
Σαρωτικό το Νέο Ικόνιο επέστρεψε στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο και κατέβαλε την πάντα υπολογίσιμη ΑΕ Νίκαιας με 6-0.
Για την ομάδα του Μανώλη Λαδικού μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Γκεκάι που σκόραρε τρία τέρματα στο 22’ στο 30’ και στο 47’ , τα υπόλοιπα σημείωσαν οι Παπαϊωάννου στο 63’ και 75’ και ο Τσιρίδης στο 80’ που διαμόρφωσε το τελικό 6-0
Διαιτητής ήταν ο Παπανδριόπουλος Γ..
Νέο Ικόνιο: Χιώτης, Τριμίτσης, Φρονιάδης, Σακάλογλου(80′ Τριμίτσης), Σύρμας(56′ Κοντογεώργης Α.), Λαγάνης, Χονδρουδάκης Π., Κοντογεώργης(70′ Τσιρίδης), Γκεκάι(, Χονδρουδάκης Γ.(80′ Ξένος), Παπαϊωάννου(80′ Μπαϊμπάκης).
ΑΕ Νίκαιας: Τερεκανίδης, Παπαδάτος, Κατσιγιάννης(67′ Λαγούδης), Κουρούνης, Πασαμιχάλης Γ., Παγώνης(72′ Ζάρκος), Σφυρής(46′ Κουράκος), Νταλάκος(46′ Μηνάγιας), Πασαμιχάλης Στ.(59′ Ελευθεριάδης), Μπόγρης, Πέκωφ.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)