Β΄ Ε.Π.Σ.Π.
Λέοντες Καμινίων – Παννεαπολικός 2-0
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/10/leontes-kaminion23-2.jpg)
Όνομα και πράγμα οι Λέοντες Καμινίων επικράτησαν με 2-0 του Πανεαπολικού στην πρεμιέρα της Β΄ΕΠΣΠ.
Η ομάδα του Φώτη Πολίτη δείχνει να βρίσκεται σε εξαιρετική προηγήθηκε στο 42’ με τον Κεκάκο και διπλασίασε τα τέρματα της λίγοπριν ο ρέφερι της αναμέτρησης σφυρίξει για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με κεφαλιά του Κωνσταντάρα.
Ο Πανεαπολικός προσπάθησε χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα.
**Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 68’ ο Καραγιάννης εκτέλεσε πέναλτι αλλά απέκρουσε ο πορτιέρο Αλεξανδρής.
Διαιτητής ήταν ο Πετρίδης.
Λέοντες Καμινίων : Βλαχάκης (81’ λ.τρ. Τράικο), Μαραγκός, Τριγύρης (76’ Κανελλόπουλος), Σκούρτη, Κόκκωρης, Διαμαντόπουλος, Καραγιάννης (69’ Αλεξέλης), Τσάτσης (69’ Azep), Κεκάκος, Μίτρε, Κωνσταντάρας (87’ Κουτσούμπας).
Παννεαπολικός : Αλεξανδρής, Καπλανίδης, Τζαραντάτ, Ανδρικάκης, Βουμβάκης, Χατζηανδρέου, Μπέκα (46’ Ανδρέου), Νομικός (68’ Μαραγκός), Κωνσταντινίδης, Σαριανίδης, Ρενιέρης.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)