Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.
Μικρασιατική – Απόλλων Ποντίων 0-2
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/10/apollon-pontion23-2.jpg)
Μια σπουδαία νίκη σε μια πολύ δύσκολη έδρα πήρε ο Απόλλων Ποντίων καθώς επικράτησε 2-0 της Μικρασιατικής.
Τα τέρματα για την ομάδα του Μπάμπη Λιαϊλιά σημείωσαν οι Μπουρντένης στο 7’ και Ατματσίδης στο 90’.
Διαιτητής ήταν ο Αλιάγας.
Μικρασιατική: Κουφής Δ., Χριστόπουλος, Κουτσουμπής(65′ Φρυγανάς Π.), Κήττας, Χαμπιλάι, Ζουμπουρλής, Μήτσος Δ., Στρουμπής, Δράγασης(73′ Μιχαήλης), Παρασκευόπουλος, Σακερλής(46′ λ.τρ. Κουφής Γ.).
Απόλλων Ποντίων: Τσούλφας, Λάσκος, Παπαδόπουλος, Κουραβέλας, Πετσίτης, Koullolli, Μαυράκης(81′ Πετσίτης Ι.), Ρετζίνο, Μπουρντένης(65′ Χαλίλι), Ατματσίδης, Αθανασιάδης(88′ Πουρουζίδης Ν.).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)