Β΄ Ε.Π.Σ.Α.
Μοιρασιά στο ντέρμπι Αλσούπολη- Φοίνικας Περιστερίου (1-1)
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/12/αλσουπολη-γαλάτσι-scaled.jpg)
Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Αλσούπολη και Φοίνικας Περιστερίου στο ντέρμπι της Β’ κατηγορίας.
Ετσι, οι δύο ομάδες έχουν πλέον από 4 βαθμούς…
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 στο 53′ με πλασέ του Μάζη, για να ισοφαρίσουν σε 1-1 οι γηπεδούχοι στο 58′ με κεφαλιά του Ράπτη.
ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ: Καραγεώργος, Παππούς, Καρυπίδης, Φειδάκης, Ράπτης, Κοκότης, Τρούσης (77′ Τσίκας), Παπαδήμας, Περουτσέας, Δρυμωνίτης (63′ Τσούκας), Ιακωβίδης (87′ Τσάλας).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Παπαδιώτης, Λαγός, Ηλιόπουλος (71′ Θεοδωρακόπουλος), Λάσκαρης (90′ Καραλής), Αναγνωστόπουλος, Γιαταγανάκης, Χαλικιάς, Σοροβίγκας (71′ Παπανικολάου), Μάζης, Καραγιώργος (17′ Μαγαλιός), Διονάτος.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)