Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Ο Ερμής Κορυδαλλού νίκησε 2-1 στην Νίκαια και “καθάρισε” με την παραμονή
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2024/04/ermis-koridallou-24-4-6-1-1.jpg)
Ο Ερμής Κορυδαλλού επικράτησε 2-1 της ΑΕ Νίκαιας εκτός έδρας με 2-1 και παρέμεινε στην μεγάλη κατηγορία της ΕΠΣΠ μια «στροφή» πριν το τέλος του πρωταθλήματος.
Για τους Κορυδαλλιώτες σκόραραν οι Τζανιδάκης στο 55’ και Κατσαράς στο 77’.
Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Λαγούδη.
Διαιτητής ήταν ο Λεμπέσης
ΑΕ Νίκαιας: Τερεκανίδης, Παπαδάτος, Κατσιγιάννης(70′ Λαγούδης), Κουρούνης(59′ Νταλάκος), Πασαμιχάλης Γ., Κουράκος, Πασαμιχάλης Σ., Μπόγρης, Παπαδόπουλος, Πέκωφ.
Ερμής Κορυδαλλού: Κελεμίδης, Γραμματόπουλος, Αργεντίδης, Παπαθανασάκης, Λαζάκη, Καραμπίνης(46′ Μούτσα, Σιδηρόπουλος), Τζανιδάκης, Μπεκάκος(80′ Γιαννόπουλος), Βιδάλης(46′ Καλογερόπουλος), Καραμάνης, Κατσαράς(80′ Βαρεσός).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)