Β΄ Ε.Π.Σ.Α.
Ο Τριφυλλιακός 2-1 την Κηπούπολη
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2015/12/trifilliakos1-e1449976048500.jpg)
Σημαντική νίκη πήρε ο Τριφυλλιακός, που επικράτησε με 2-1 επί της Κηπούπολης και παρέμεινε στα ψηλά της βαθμολογίας.
Εφτασε έτσι τους 25 βαθμούς και είναι στην 4η θέση, ενώ η Κηπούπολη με 21 είναι 5η.
Στο 24′ ο Γεωργίου με κεφαλιά έκανε το 1-0, με τον Χάνι στο 28′ με απευθείας φάουλ να κάνει το 2-0. Στο 39′ ο Νένδος με κεφαλιά μείωσε σε 2-1, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο 60′ με τον Τζελέπη.
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ: Κατσιγίνης, Χάβος, Βαλασιάδης (57′ Μπιτσάκης), Παρδάλης, Κατσαρός, Πανταζής, Παπαδόπουλος (69′ Καλεπουδάκης), Χάνι, Γεωργίου, Σαντικάι (57′ Τζελέπης), Αλικάι (75′ Παυλόπουλος).
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Γονιδάκης, Σταματογιαννόπουλος (72′ Λέμης), Μπίσκος, Θεοχαρίδης (38′ λ.τρ. Παούρης), Ζαρναβέλης, Καλαμοτουσάκης, Τζαρέλλας, Λουκάκης, Νίκος (59′ Μουράτης), Νένδος, Σαλλίτα (72′ Καπάτσος).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)