A' Ε.Π.Σ.Α.
Ο Χολαργός 1-0 εκτός τον Πανερυθραϊκό
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/07/xolargos-kerkida.jpg)
Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Χολαργός, που επικράτησε με 1-0 επί του Πανερυθραϊκού, ο οποίος πλέον μπαίνει σε περιπέτειες…
Ο Χολαργός πλέον έχει 43 βαθμούς και είναι στην 5η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 33 και υποχώρησαν στην 12η θέση.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 10′ ο Φωστέρης.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Δημητρίου): Μολφέσης, Σουμελίδης, Πλατσατούρας (82′ Κατσάρας), Λώλος, Μουμούρης (70′ Βαρκαρώτας), Βαλλιάνος (60′ Αραμπαντζής), Λουκάς, Απειρανθίτης (70′ Μπαλής), Φραγκάκης (60′ Πιπέρας), Τζώρτζης, Αχαρονιάν.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Σήφης Βενάκης): Παπαγεωργίου, Τσαγκάρης, Γαληνάκης, Γαλανόπουλος, Πατερίτσας, Ανχελ, Κομνηνός (69′ Χατζής), Κουτρουμπάς, Τσουμάνης (90′ Ζιάμπρας), Φωστέρης (90′ Λαχανάς), Τριάντης (64′ Ζαφείρης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)