A' Ε.Π.Σ.Α.
Πήρε Κοτόφ η Θύελλα Αγίου Δημητρίου
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1698473441681.jpg)
Το ακόλουθο δελτίο Τύπου εξέδωσε η Θύελλα Αγίου Δημητρίου…
Σε μια ακόμα σπουδαία προσθήκη προχώρησε η ομάδα μας, η οποία προσέθεσε στο ρόστερ της τον 25χρονο Μολδαβό Κονσταντίν Κοτόφ. Ο πρόεδρος της ομάδας Τάσος Τσακόγιωργας κατάφερε να ενισχύσει το “οπλοστάδιο” της Θύελλας, στην μεγάλη προσπάθεια που κάνει η ομάδα, στο φετινό πρωτάθλημα!
Ο Κονσταντίν Κοτόφ έχει μεγάλες εμπειρίες από την πλούσια παρουσία του στα Ελληνικά γήπεδα! Ο Μολδαβός μέσος έχει αγωνιστεί με τα χρώματα της Κ-17 του Πανιωνίου, του Αχαρναϊκού, του Κορωπίου, της Δόξας Βύρωνα, της Κορίνθου 2006 και της Ένωσης Ερμιονίδας… Φόρεσε τα χρώματα του Αγίου Ιεροθέου, με τον οποίο αγωνίστηκε στην Γ΄Εθνική. Τελευταια του αγωνιστική παρουσία ήταν στην ΕΠΣ Ευβοίας με τα χρώματα του Αμαρυνθιακού.
Ο Κοτόφ έχει ήδη προπονηθεί υπό της οδηγίες του Ηλία Τζεμόπουλου, ο οποίος έχει μια ακομα αξιόπιστη λύση στο ρόστερ του, ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)