Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Παντζιτζιφιακός – Αμπελακιακός 0-2
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/08/Ampelakiakos.jpg)
Επιστροφή στα “τρίποντα” για τον Αμπελακιακό που πέρασε εμφατικά από την Καλλιθέα, νικώντας 2-0 τον Παντζιτζιφιακό για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Χρήστου Τάσση πήρε προβάδισμα με τον Ζώτο στο 41’ για να κλειδώσει το ματς στο 47’ με τον Σγούρδα.
Διαιτήτευσε ο Ζέστας.
ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ: Κραβαρίτης, Μαύρος, Τρίχας, Παπαδούλης, Ρουμελιώτης (46’ Τάρχα), Μπινάτσης, Χρήστου, Μήτσιος, Κωνσταντίνου, Μαρκατζίνος (69’ Τόλης), Πάπα (84’ Μπαλαμπάνης).
ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Καρνέσης, Ζώτο, Ρεσβάνης (56’ Πασάι), Χαλούλος, Μπούτσης, Σγούρδας, Ραπαντζίκος, Παπαϊσιδώρου, Παντελίδης (85’ Νίκας), Σαρηγιάννης, Μιχαλάκης (77’ Σελμανάι).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)