Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Παντζιτζιφιακός – Θύελλα Μοσχάτου 2-3
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/01/thiella-mosxatou-.jpg)
Πρώτη νίκη για την Θύελλα Μοσχάτου που επικράτησε με 2-3 του Παντζιτζιφιακού στις Τζιτζιφιές υποχρεώνοντας τον στην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα .
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τους Τρίχα (2’) και Δεμερτζή (23’) αλλά οι Μοσχατιώτες «απάντησαν » πριν λήξει το ημίχρονο με τους Ρότσι (11’) και Κωσταντάκο (45’) για να πάρουν τη νίκη στο 85’ με τον Νταή. Καλός ο διαιτητής Γιανναράκης.
ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ: Μπονζάι, Μπαγιάτης (77’ Χατζής), Μοχάμεντ, Ρουμελιώτης, Καρανίκας, Μήτσιος, Χρήστου, Τρίας (59’ λ.τρ Κωνσταντίνου), Κωστής (21’ λ.τρ Δεμερτζής), Ελευθεριάδης (59’ Ανεστίδης), Κολοφώτης.
ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κουτρούμπας, Διακουμάτος (46’ Σκοπελίτης), Μπαλτά, Ευαγγέλου, Φαναρίτης, Πιτερός, Νταής, Σουρβίνος, Χατζάρας (90’ Μουράτης), Κοωσταντάκος, Ρότσι (46’ Λουλούδης)
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)