Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Παραίτηση Δημήτρη Αλειφεράκη από τον πάγκο του Αμπελακιακού
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/10/aleiferakis-dimitris23.jpg)
Την παραίτηση του από την τεχνική ηγεσία του Αμπελακιακού έκανε γνωστή με ανάρτηση του στον προσωπικό του λογαριασμό σε μέσω κοινωνικής δικτύωσης, o τεχνικός της ομάδας Δημήτρης Αλειφεράκης, Αναλυτικά αναφέρει τα εξής:
Τελικά έχουν δίκιο αυτοί που λένε ότι όταν κάνεις ονειρα γελαει ο θεος…. Ανήμερα της ονομαστικής μου εορτής ήρθε και η παραιτηση μου από την ομάδα του Αμπελάκιακου. Παραμένοντας πιστος στις αρχές και τις αξίες μου και επειδή για μένα προεχει παντα το γενικό καλο ήρθε αυτή η παραιτηση…. Από καρδιάς ευχαριστώ τους ποδοσφαιριστες και τη διοίκηση που με στήριξαν στη δουλειά μου… Ευχομαι ειλικρινά η ομάδα να επιτυχει του στόχους που εχουν βάλει οι ποδοσφαιριστες και η διοίκηση….. Καλη συνέχεια σε ολους…
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)