Πρόκριση στην παράταση η ΑΕ Μοσχάτου, 3-2 την Αμφιάλη

Στη διαδικασία της παράτασης η ΑΕ Μοσχάτου λύγισε την αντίσταση της ισχυρής Αμφιάλης με 3-2(2-2 κ.δ.) στις “Σιταποθήκες” και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Πειραιά.

Μετά από ένα “στείρο” πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες είδαν να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα στην επανάληψη.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Ρούπι στο 52′, αλλά το Μοσχάτο κατάφερε να να φέρει τούμπα το σκορ σε ένα πεντάλεπτο με δύο αλλαγές του Σήφη Βενάκη, τους Κουτσούμπα(63′ ανάποδο ψαλίδι) και Χαλβατζίου(68′).

Η Αμφιάλη πήγε το ματς στην παράταση ισοφαρίζοντας στο 84′ με κεφαλιά του Σωτηριάδη.

Στην ημίωρη παράταση οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην πρόκριση με ένα όμορφο τέρμα του λυτρωτικού Πασαλίδη στο 111′.

Διαιτήτευσε ο Τζαγκαράκης.

ΑΜΦΙΑΛΗ:  Παγώνης-Σιφνάκης-Κρεβαττάς-Σωτηριάδης-Γεωργίου(38′ λ.τρ. Λοϊζίδης)-Παλάτσιος-Ρούπι-Επιτροπάκης-Δανασής-Μητρόπουλος-Ζαχαρίου.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Σταματόπουλος-Σταύρου-Σιμονιάν-Τζωρτζάτος(56 Κουτσούμπας)-Ανδρίκος-Πουρσανίδης(108 Τζέλη)-Μπόρι-Γκόγκα-Νιζάμης(56 Ψυχογιός)-Πασαλίδης-Παυλάκης(105′ Ποιμενίδης)