Ε.Π.Σ.Δ.Α.
Πυρρίχιος – Ακράτητος 0-2
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2020/07/akratitos2020.jpg)
Το εισιτήριο της πρόκρισης στο κύπελλο της ΕΠΣΔΑ κατέκτησε ο Ακράτητος που νίκησε στην Γκορυτσά τον Πυρρίχιο 2-0.
Τα τέρματα της ομάδας του Μάκη Παπαδόπουλου σημείωσαν οι Καλέμι στο 23′ και Δημητρόπουλος στο 85′
Οι νικητές είχαν και δυο χαμένες εκτελέσεις πέναλτι στο 48΄του Καλέμι που απέκρουσε ο Κατσούλας και στο 63′ του Τουλουβασίλη που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ
Διαιτητής ήταν ο Λάμπρου.
Πυρρίχιος Ασπροπύργου: Κατσούλας, Σταθαράς(53′ Κορωναίος), Μερκάι, Παπασπυρόπουλος(65′ Φωτιάδης), Πιπερίδης Ισ.(46′ Τσαπανίδης), Τσετσάι, Ερμπαλίδης, Πιπερίδης Γ., Σερταρίδης, Κουσίδης, Ανθόπουλος(75′ Φετφατζίδης).
Ακράτητος: Καράβολας, Σαβουλίδης, Λάγιας, Χαραλαμπόπουλος, Σγούρη, Κουκούλης(67′ Δημητρόπουλος), Καλέμι(87′ Μουστάκας), Αδαμόπουλος, Πουρσανίδης(61′ Χριστοδούλου), Τουλουβασίλης, Σιδηρόπουλος(61′ Σοπίδης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)