Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.
Σαρωτικός Πυθαγόρας Περάματος 7-1 τον Φοίνικα Αγίας Σοφίας
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/11/pithagoras-peramatos23-8.jpg)
Το «βιολί» του ο Πυθαγόρας Περάματος συνέτριψε τον Φοίνικα Αγίας Σοφίας με 7-1.
Τα τέρματα για την ομάδα του Περάματος σημείωσαν οι Παρίσης στο 17’ με πέναλτι, Περάκης στο 19’ Παπαδάκης στο 28’,Γαλανός στο 68’ και 82΄, Παππάς στο 80’ και Πιλιανίδης στο 85’.
Για τους ηττημένους σκόραρε ο Πολυχρονίδης στο 67’.
Διαιτητής ήταν ο Παρρισόπουλος Χ.
Πυθαγόρας: Αναργύρου, Παναγιωτάκης(46’ Νάνο), Περάκης, Βαλάκος(65’ Ζέμπος), Γκολγάρης, Ζαρίφης(46’ Κωνσταντίνου), Παππάς, Παπαδάκης, Καταπόδης(65’ Πιλιανίδης), Παρίσης(87’ Βουρλιώτης), Γαλανός
Φοίνικας Αγίας Σοφίας: Σαρρής, Χατζηιωαννίδης(60’ Ντούρος), Αγοργιανίτης(80’ Ελευθερίου), Βορδώνης(35’ Σαλάππας), Γιαννούλης, Κοντογιανόπουλος, Κακιώνης Σ., Μπάσα, Παπαευθυμίου, Etjoka(60’ Περαματζής),Πολυχρονιάδης(80’ Κακιώνης Ν.).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)