Σεφτέ στις νίκες ο Πανιώνιος, 2-0 τον Ιάλυσο

Την πρώτη του νίκη στη φετινή Γ’ Εθνική πήρε ο Πανιώνιος

, όπου για την 2η αγωνιστική επικράτησε με 2-0 του Ιάλυσου στη Νέα Σμύρνη.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα εμφανίστηκε σοβαρή, ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο της και με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο “καθάρισε” την υπόθεση νίκη.

Το παιχνίδι

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, μιας και στο 2ο λεπτό κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή που έγινε στον Γροντή, μετά από ωραία ενέργεια του Ρεντζή.

Ο Γροντής στο 3′ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έκανε το 1-0 για τον Ιστορικό.

Πέντε λλεπτά αργότερα ξανά ο δραστήριος Γροντης έκανε αισθητή την παρουσία του, έκλεψε από τον Στέργιου και τον ανάγκασε να τον ανατρέψει και να δει σωστά την κόκκινη κάρτα.

Ο Πανιώνιος παίζοντας και με παίκτη παραπάνω στο 37′ βρήκε και δεύτερο τέρμα με σκόρερ τον Ρεντζή, μετά από ωραία συρτή σέντρα του Τσιπρα.

Στο δεύτερο μέρος ο Ιστορικός διατήρησε τα ηνία του αγώνα, έριξε τον ρυθμό και έπαιξε όσο χρειαζόταν.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε, με τον Πανιώνιο να παίρνει τη νίκη με 2-0 και να δέχεται το ζεστό χειροκρότημα των περίπου 2.000 φίλων του.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αντωνόπουλος, Καρδάμης, Καλύβας, Γκότοβος,  Ζούλιας (87′ Μερτύρης), Μπρέγκου (87′ Μαρινάκης), Γροντής (67′ Μαρινάκης), Στούπης, Πίσπας, Ρεντζής (77′ Μούντριχας), Τσίπρας (67′ Τσιμπόκας).

Επιμέλεια: Γιώργος Καρμίρης

ΠΗΓΗ: Panionianea.gr