Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Σημαντική νίκη για τον ΑΟΚ Φαλήρου 2-1 την ΑΕ Μοσχάτου
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/09/AOK-Falirou-e1569762350605.jpg)
Η ΑΕ Μοσχάτου δεν κατάφερε να πάρει την νίκη αν και προηγήθηκε στο σκορ καθώς ηττήθηκε με 2-1 από τον ΑΟΚ Φαλήρου που ανέπνευσε βαθμολογικά.
Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν νωρίς μόλις στο 10’ με τον Τουλούπα κα δέχθηκαν την ισοφάριση στο 22’ από τον Καρανίκα (1-1) λίγο πριν ο ρέφερι Πουλόπουλος σφυρίξει για την ανάπαυλα ο Λιαράκης σημείωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
ΑΟΚ Φαλήρου: Αργυρόπουλος, Χαιρόπουλος(77′ Αθανασακόπουλος), Αφεντόπουλος, Καρανίκας, Γεωργακόπουλος(64′ Μαρουσογιαννάκης), Γιακασίκογλου, Χαντζής(64′ Φραγκούλης), Λιαράκης(77′ Νισήριος), Artis, Ελευθεράκης, Γερακούδης(46′ Ανδρέου).
ΑΕ Μοσχάτου: Νίκας, Καφέζας, Κάρλος, Τουλούπας, Ιβάνοβ, Βασιλείου, Τζαφέρης, Αγγελέτος, Ευσταθόπουλος, Τσονόπουλος, Γεωργακόπουλος.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)