Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.
Σκορπιός Φυλής- Ζωφριά 0-1
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/01/zofria-logo-19.jpg)
Τεράστια βαθμολογική “ανάσα” για τη Ζωφριά, που παίζοντας ψυχωμένα, επικράτησε στο Πανόραμα με 1-0 του Σκορπιού Φυλής, ο οποίος υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.
Το ματς κρίθηκε χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαλεπιάν στο 45′ (ανατροπή Πλατανιά Γ.). Σε αυτή τη φάση η άμυνα του Σκορπιού αδράνησε, καθώς στην αρχή της φάσης ο βοηθός Αρβανιτάκης υπέδειξε οφσάιντ, με τον διαιτητή Χρόνη να λέει συνεχίζεται το παιχνίδι, καθώς ο παίκτης που ήταν οφσάιντ δεν επηρέαζε τη φάση.
Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες τον αγώνα, λόγω αποβολών με δεύτερη κίτρινη των Λάβδα(81′) και Σερέτη(88′).
ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Αλεξόπουλος, Μπαλωμένος, Σκαμαντζούρας, Σερέτης, Μπίκας(75′ Αντωνόπουλος), Καραγιαννίδης(50′ Κάσσος), Αρκουμάνης, Τσαβέλης, Χωματιανός, Τσικρικάς, Δημητρόπουλος(46′ Πατραμάνης).
ΖΩΦΡΙΑ: Πλατανιάς Ι., Κάσσος, Σταύρου, Ράγγος, Λάβδας, Ξενάκης, Χαλεπιάν(80′ Καλαμάρας), Ρεφενδάριος, Νικολάου(76′ Σωτηρόπουλος), Πλατανιάς Γ.(90′ Κληρονόμος), Αθανασίου(67′ Μιρανάς).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)