Γ Εθνική
Ταξιδεύει για Σύρο η Θύελλα με στόχο το θετικό αποτέλεσμα
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/10/thiella-rafinas23-7.jpg)
Με προορισμό τη Σύρο θα ταξιδέψει η Θύελλα Ραφήνας το πρωί της 28ης Οκτωβρίου ενόψει της εκτός έδρας αναμέτρησης της Κυριακής (29/10, 12:30), με αντίπαλο την τοπική Ελλάς, για την 8η αγωνιστική στον τρίτο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.
Οι «λιγνιτωρύχοι» που προπονήθηκαν για τελευταία φορά στη βάση τους την Παρασκευή (27/10) και θα διανυκτερεύσουν στην πρωτεύουσα των Κυκλάδων, θα ολοκληρώσουν την προετοιμασία τους, με προπόνηση στο γήπεδο της Ερμούπολης. Εκεί όπου η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη θα αγωνιστεί με στόχο τη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, έπειτα από τις δύο «κολλητές» νίκες κόντρα σε Μαρκό (1-2) και Βύζα Μεγάρων (4-2).
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Παναγιώτης Γουρέλης (Αθηνών), με βοηθούς τους Νικόλαο Ανδρέου (Αθηνών) και Κωνσταντίνο-Μάριο Γκούντα (Αθηνών). Παρατηρητής ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ ο Αναστάσιος Αρμακόλας (Κυκλάδων).
Κωνσταντίνος Τούμπανος
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)