Γ΄ Ε.Π.Σ.Α.
Τρομερή ανατροπή το Δάσος Χαϊδαρίου, 3-3 εκτός με τους Αμπελόκηπους
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/08/δασος-768x768-1.png)
Σε ένα εκληκτικό παιχνίδι με απίστευτη εξέλιξη, και που έμπαιναν γκολ από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, Αμπελόκηποι και Δάσος Χαϊδαρίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το χορταστικό 3-3.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0, αλλά οι φιλοξενούμενοι του Αγγελου Πασχαλίδη στην τελευταία κυριολεκτικά φάση του αγώνα ισοφάρισαν σε 3-3!
Πλέον οι Αμπελόκηποιέχουν 29 βαθμούς, και το Δάσος 19.
Μόλις στο 1′ ο Τοπάλης έκανε το 1-0, με τον Διακάκη στο 23′ να κάνει το 2-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος. Στο 48′ ο Λιούσης έκανε το 30, και κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση του Δάσους. Στο 55′ ο Σαφράς μείωσε σε 3-1, στο 72′ ο Αποστολίδης έκανε το 3-2, και στο 90+4′ ο Σαφράς με το 2ο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-3!
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ: Ανατολής, Τσαγκρώνης (46′ Γκρουνστάιν), Ροβίθης, Τάσσιος, Κούκος, Τσιαούσης, Ανδριόπουλος (55′ Ταρλάς), Λιούσης, Διακάκης, Τοπάλης, Φαλάδος.
ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Δάρας, Δακλάδας, Φαρούπος (81′ Καλύβας), Δακτυλάς, Κράιας, Παχατούρας (65′ Θεοδώρου), Αποστολίδης (81′ Μαρίνης), Νικολόπουλος (46′ Κωνσταντόπουλος), Σαφράς, Σιχλιμίρης, Εμμανουήλ (65′ Λακιώτης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)