Ε.Π.Σ.Α

Τρομερή πρόκριση-θρίλερ ο Αγιος Θωμάς, 4-3 στα πέναλτι τον ΓΣ Αργυρούπολης

Σε ένα ματς με χιτσκοκική εξέλιξη και φινάλε, ο Αγιος Θωμάς στη διαδικασία των πέναλτι απέκλεισε τον ΓΣ Αργυρούπολης με 4-3 και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΑ. Ο κανονικός αγώνας έληξε 2-1 και η παράταση 3-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40′ όταν ο Τσινιάς με πέναλτι έκανε το 0-1, με τον ίδιο παίχτη στο 57′ και πάλι με πέναλτι να κάνει το 0-2. Οι γηπ3εδούχοι αντέδρασαν και αφού αρχικά στο 73′ μείωσαν σε 1-2 με κεφαλιά του Προμπονά, στο 78′ ο Γκρεβτσίδης ισοφάρισε σε 2-2 στέλνοντας το ματς στην παράταση.  Εκεί στο 96′ ο Χατζής έκανε το 2-3, αλλά στο 120′ ο Ντούβλης ισοφάρισε σε 3-3 στέλνοντας το ματς στα πέναλτι. Εκεί οι φιλοξενούμενοι πιο εύστοχοι και πιο ψύχραιμοι πήραν την πρόκριση με 4-3.