Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Φίλαθλοι- Άρης Αμφιάλης1-0
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/07/Filathloi.jpg)
Ένα σπουδαίο βήμα για την αποφυγή των πλέι άουτ πέτυχαν οι Φίλαθλοι, που λύγισαν με 1-0 τον μαχητικό Άρη Αμφιάλης και πλέον κρατάνε την τύχη στα χέρια τους.
Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε με κεφαλιά ο Μαθιουδάκης στο 24′.
Διαιτήτευσε ο Πουλόπουλος Θ..
ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Τσαουλλί, Καζαντζίδης(63′ Γκέρτζος), Φισκατόρης, Νταβέλης, Σιδερόπουλος, Μαθιουδάκης, Γεωργακόπουλος, Βουζάλης, Λένγκα(86′ Λάτσης), Ζόνγκα(86′ Μένρτα), Τσέλα(77′ Βαζαίος Λ.).
ΑΡΗΣ: Κουλούρης, Ζαχαρίου, Καραπατάκης(55′ Σάνκα), Βαζαίος Α., Γκόλγκαρης, Καραντινός, Θεοδωρόπουλος, Πρεβεζιάονος, Γεωργιάδης(32′ Αναστασίου Γ.), Ουγκρής, Μπαλόπητος(71′ Κλίνης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)