Β΄ Ε.Π.Σ.Π.
Χαλκηδόνα – Ηρακλής Νίκαιας 6-0
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/04/AO-Xalkidon-1.jpg)
Εύκολο απόγευμα για την Χαλκηδόνα που νίκησε 6-0 τον Ηρακλή Νίκαιας.
Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Παναγιωτόπουλος που πέτυχε χατ τρικ αφού σκόραρε στο 11’ με πλασέ, στο 54’ με κεφαλιά από σέντρα του Κούρτη και στο 78’με τακουνάκι , σκόραραν επίσης οι Οικονομάκης στο 45’και στο 60’ με πλασέ, και ο Κορτέσης στο 90’.
Διαιτητής ήταν ο Δαμίγος.
ΑΟ Χαλκηδών: Πνευματικός Κ., Κούρτης, Πνευματικός Ε., Φέκος(46′ Ζαρκαδούλας Α.), Αθανασιάδης, Βοργιάς, Κορτέσης(46′ Μάνθος), Μανδαμαδιώτης, Παναγιωτόπουλος, Ζαρκαδούλας Λ., Οικονομάκης.
Ηρακλής Νίκαιας: Τσαλπάρος, Κατσούλας, Τσούλος, Χίλα(46′ Μακρής), Καραμπίνης, Λοΐζος, Αποστόλου(46′ Αγουρίδας), Λιάκος(78′ Μπαϊρακτάρης), Φυλακτίδης, Καρδάσης, Βολυράκης.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)