''STOPLEKTO'' ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
Χειμάρρα – Αθήνα και στη μέση… Νικήτας Κακλαμάνης
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/05/kaklamanis-mpelerhs.jpg)
Σε σχεδόν καθημερινή επαφή με το περιβάλλον του Φρέντι Μπελέρη βρίσκεται όλο αυτό το διάστημα ο Αντιπρόεδρος της Βουλής και υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ στην Αθήνα Νικήτας Κακλαμάνης.
Παρά το βαρύ προεκλογικό πρόγραμμα που έχει ο κ Κακλαμάνης, δεν παρέλειπε να μαθαίνει νέα για τον άδικα φυλακισμένο- νικητή πλέον των εκλογών-Μπελέρη και για την έκβαση των δημοτικών εκλογών. Είναι γνωστή η ευαισθησία που έχει ο Νικήτας τόσο για τους Έλληνες της Βορείου Ηπείρου όσο και για τον ελληνισμό της Κωνσταντινούπολης.
Ο κ Κακλαμάνης ανήρτησε παλαιότερη φωτό μαζί του και έσπευσε να συγχαρεί τον αγωνιστή της Δημοκρατίας στη γείτονα χώρα Φρέντι.
« Συγχαρητήρια στον Φρέντη Μπελέρη για την εκλογή του στον Δήμο Χειμάρρας. Η σκέψη μας όλες αυτές τις ημέρες ήταν και είναι μαζί του. Ο Ελληνισμός της Χειμάρρας ήταν ο νικητής εκλογών».
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)