Άγιος Ιερόθεος – Αστέρας 2004 1-1

Σπουδαίο ματς έλαβε χώρα στο γήπεδο Χωράφας Περιστερίου εκεί που Άγιος Ιερόθεος και Αστέρας 2004 αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις αφού μέχρι το 89′ το σκορ ήταν 0-0 με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο 36′ με τον Σταυριανό. Στο 90′ ο Αβίτογλου με πέναλτι έκανε το 1-0. Δυο λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να κερδίσουν πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Αβίτογλου. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Κρασσάς ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Στη φάση του γκολ ο νεαρός αμυντικός έκανε άσεμνη χειρονομία στην κερκίδα, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί σύρραξη. Παρ’ όλα αυτά, με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων τα πράγματα επανήλθαν σε φυσιολική κατάσταση

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Μηλιώνης, Οικονόμου, Κοτούλιας, Ντεντόπουλος, Τζωρτζάτος, Λαγκαδινός, Διονυσόπουλος, Μανταδάκης (46′ Μπακογεώργος), Λουκάκης (66′ Φεύγας), Σταυριανός (56′ Αβίντογλου), Νιζάμης

ΑΣΤΕΡΑΣ 2004: Αθανασόπουλος, Κρασσάς, Ρόης, Πήττας, Βιτζηλαίος, Μποτσίβαλης, Φερατάι (46′ Αγγελίνας), Γώγος, Αρντίτ (86′ Περμήγγης), Καρδέλης (80′ Μακρής)