Άλωσε τη Ρόδο η Αγία Παρασκευή

Ήττα-σοκ με 1-2 για τα “ελάφια”

Βάλθηκε να τρελάνει κόσμο η Αγία Παρασκευή που μετά τα Μελίσσια νίκησε και στη Ρόδο με 1-2 και μάλιστα ακόμη μια ομάδα που καιγόταν για βαθμούς!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν λίγο πριν από το τέλος του α’ ημιχρόνου χάρις σε πολύ όμορφο γκολ του Ζυγούρη. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν ασφυκτικά για την ισοφάριση, την οποία πέτυχαν μόλις στο 88′ χάρις σε γκολ του Πελέκη.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τζίτζης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ψαλίδι και έκανε το σκορ 1-2 και τους νησιώτες να παθαίνουν έμφραγμα!

Διαιτητής ήταν ο Μιχελής (Πειραιά).

ΡΟΔΟΣ: Τόππος, Πατούχος (85′ Διακοβασιλείου), Καταπόδης, Δανάς, Παπαδόπουλος (76′ Καρπαθάκης), Καντιμοίρης, Φράγκος, Ορφανίδης, Πελέκης, Θαμνόπουλος, Καλημέρης (59′ Γιορμπαλίδης)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ντούσης, Δελάρδας, Μεϊμάρογλου, Σωτήρχος, Γκουντελίτσας, Καράτζαλος, Τζίτζης, Λαμπρινάκος, Τσιούτσιας (72′ Μιχελής), Ζυγούρης, Τσοχαντάρης (77′ Κώτσης)

Ρεπορτάζ: Αργύρης Οικονομόπουλος