Άπιαστη η  Προοδευτική 7Χ3= 21 – Πέρασε 2-0 και από την Αίγινα

Το «ταχύπλοο» που λέγεται Προοδευτική πέρασε χωρίς καν να « αγκυροβολήσει »,  κι από την Αίγινα . Η ομάδα του Κορυδαλλού κατέβαλε άνετα την τοπική ομάδα με 2-0 και συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία σημειώνοντας την έβδομη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες δίχως ακόμα να δεχτεί γκολ κρατώντας ανέπαφη την εστία της για 630 λεπτά!!

Τον αγώνα έγινε σε αθλητικότατα πλαίσια χωρίς να δημιουργηθούν προβλήματα παρακολούθησαν περισσότεροι από 1000 θεατές από τους οποίους περισσότεροι από 200 ήταν Προοδευτικάνοι .

Οι « βυσσινί» ήταν εντυπωσιακοί  στην επανάληψη , όπου έχασαν ευκαιρίες και για πολλά περισσότερα τέρματα.

Ο Ποτουρίδης άνοιξε το σκορ για να διπλασιάσει στο 61’ ο Γιακούπι.

Καλός  ο διαιτητής Πετρουμιανός.  Ελέγχεται μόνο για τη φάση του 32’ όταν η Προοδευτική ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Ποτουρίδη.

ΑΙΓΙΝΑ : Μπακόμητρος Κ., Τζιώτης, Κάτσας, Πάλλης, Παπαδόπουλος, Τσάνης( 71’ Μαργαρώνης), Παχσάλης( 56’ Ρούσσος) Γιαννούλης, Κουβάτσος , Μπακόμητρος Ν,.( 60΄Ντραγκότι) , Τρίμπος .

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μένιος ,Σαμαράς( 73’ Μύρκος) Κουσουρής, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Ανδράλας( 76’ Χίσο) , Γιακούπι, Μπέλερης, Ποτουρίδης , Ζαχαράτος, Ζελέκος( 62’ Δηλαβέρης)