Έκανε το… θαύμα του! (φωτο)

Πανσαμιακός-Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου 2-4

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα μπαράζ ανόδου για την Δ’ Εθνική ο Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου που επιβλήθηκε μέσα στη Σάμο με το ευρύ 4-2 του τοπικού Πανασαμιακού. Με αυτή την νίκη ο σύλλογος από την Χίο, θα παραταχθεί με την ψυχολογία στα ύψη στο παιχνίδι της ερχόμενης Τετάρτης απέναντι στον Πανελευσινιακό. Στο α’ μέρος και οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, θέλοντας να πάρουν από νωρίς τα ηνία του ματς. Ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ, όταν στο 22’ μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Τσεσμελή, ο οποίος με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-0. Από εκεί και πέρα στο β΄μέρος οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν μεταμορφωμένοι στο γήπεδο, φτάνοντας αρχικά στην ισοφάριση με τη συμπλήρωση 11’ στην επανάληψη με τον Νύκτα. Εννέα λεπτά αργότερα ο Ζαννίκος έδωσε το προβάδισμα στον Ατρόμητο, για να έρθει ο Νύκτας στο 68’ και να σημειώσει το 3-1. Στο 74’ ο Π. Σούκας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1, με τον Γιανούλη στην εκπνοή της συνάντησης να διαμορφώσει το τελικό 4-2.

ΕΝΩΣΗ:Θηριανός,Χατζηπαναγιώτου,Σεβαστάκης,Τσεσμελής,Βασιλειάδης,Μούτσος,Παπαχρήστου,

Σιαφίλιος,Θύμιος, Χαροκόπος,Κοκκινάκης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σταθάκης, Τομάζος, Γεωργούλης, Κούτικας, Σούκας Σ., Γκιαλής, Ματερής, Σούκας Π., Νιάκας,