Έξοχος Άτταλος με ΑΕ Ζεφυρίου (φωτο)

Νίκησε 5-0

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άτταλος που νίκησε με άνεση την ΑΕ Ζεφυρίου με 5-0. Μαζιώτης, Στρατάκης και Καραμπλάκας συνέθεσαν ένα μαγικό τρίγωνο που έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο.

Στο 8΄μετά από απομάκρυνση του Μιχελή ο Γιάγκος με σουτ έξω από την περιοχή σημάδεψε το δεξί δοκάρι.

Στο 20΄μετά από κόρνερ του Τζελάι, ο Στεφανής από κοντά άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.

Στο 22΄μετά από εξαιρετική πάσα του Στρατάκη η μπάλα έφτασε στον Κουσίδη ο οποίος όμως σούταρε άουτ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Στρατάκης βρήκε με καταπληκτική πάσα τον Δουληγέρη, το ψηλοκρεμαστό σουτ του τελευταίου δεν βρήκε στόχο.

Τρία λεπτά αργότερα ωστόσο οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ΤζελάΙ μετά από κάθετη πάσα του Στρατάκη.

Στο 36΄ο Στρατάκης βρήκε ακόμη μια φορά τον Κουσίδη ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μιχαήλ.

Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Στρατάκης αφού ταλαιπώρησε τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων με ωραίο πλασέ έκανε το 3-0.

Στο 66΄ ο Στρατάκης βρήκε τον Δουληγέρη ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 4-0.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Μαζιώτης με πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή.

Άψογος ο διαιτητής Αλιάγας και οι βοηθοί Κασσαβέτης και Μπούρδος.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Μιχελής, Τζαφέρης, Γκουτσούλας, Στεφανής, Λιάκος, Μαζιώτης( 71΄Κυρίτσης), ΤζελάΙ, Καραμπλάκας, Δουληγέρης, Στρατάκης (80΄Καλαϊτζίδης), Κουσίδης (63΄Κατσάφαρος).

ΑΕ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: Μιχαήλ, Καρατζιάς (68΄Χατζηγιάννης, 91΄λτρ Ελευθεριάδης) Γιάγκος, Θανάσης, Καλαμιώτης, Περιστέρης, Λέκκας, Δούκας, Μακρρής, Κουτσιούμπας (71΄Μπούτσης), Ντάβιδι.

Ρεπορτάζ: Χρήστος Ντάρδας