Έπεσαν με νίκη οι Σαλαμινομάχοι

2-1 τον Ήφαιστο

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν «όλα τα λεφτά » στον χθεσινό αγώνα των Σαλαμινομάχων με τον Ήφαιστο όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-1 αποχαιρετώντας με νίκη την Α’ Κατηγορία .

Ο Ράπτης Γ. στο 80′ άνοιξε το σκορ για να σκοράρουν στη συνέχεια δυο ποδοσφαιριστές που μπήκαν αλλαγή στο παιχνίδι. Στο 85′ ο Καργιανιώτης δυο λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι ισοφάρισε , αλλά οι Σαλαμινομάχοι κέρδισαν στο 90′ με γκολ του νεαρού Τουμπαρίδη που είχε μπει σαν αλλαγή στο 83′.

Ο Ήφαιστος είχε δυο δοκάρια με τους Πουγούνα 20′ και Παλατιανό 36′

Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι στο 60′ σε ανατροπή του Φασουλή από τον Καλούδη.

Καλός ο διαιτητής Σιασιάκος.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Καλιώτσος , Αθανασίου( 33′ Ράπτης Φ.), Γεμιδόπουλος, Συριανός, Κομνηνός, , Παπαδημητρίου( 77′ Μπούτσης Δ.) , Παπαγεωργίου, Ράπτης Γ., Ψοΐνος, Παραμπάτης Φασουλής.( 83′ Τουμπαρίδης )

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Ρίζος, Ορφανός Κοντός, Κοβιός, Καλούδης, Γκοργκόλης, Βικάτος, Ραπτόπουλος, Παλατιανός, Πουγούνας, Μουστάκας.( 83′ Καργιανιώτης)

*Πριν από την έναρξη του αγώνα η διοίκηση των Σαλαμινομάχων τίμησε τους ποδοσφαιριστές Καλιώτσο και Κομνηνό για την τεράστια προσφορά τους στον σύλλογο.