Ανατροπή με κεφαλιές ο Ελευσινιακός (φωτο)

Νίκησε 2-1 τον Αστέρα Άνω Λιοσίων

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελευσινιακός κατάφερε να ανατρέψει το σε βάρος του 0-1 του πρώτου σαρανταπενταλέπτου και να νικήσει τελικά τον Αστέρα Άνω Λιοσίωνμε 2-1.

Μια νίκη που ήρθε δύσκολα και με δύο κεφαλιές.

Η πρώτη καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους ήρθε στο 30΄όταν από ωραία ενέργεια και σέντρα του Βούκα ο επερχόμενος Κανταρτζής σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 34΄από τραγικό λάθος της άμυνας του Ελευσινιακού, ο Κιούρκου από απόσταση «κρέμασε» τον Πορανίδη που ήταν εκτός θέσης καθώς δεν περίμενε και εκείνος ότι θα γίνει τέτοιο λάθος από τους αμυντικούς του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελευσινιακός «καθάρισε» μέσα σε τέσσερα λεπτά.

Στο 56΄μετά από ωραία σέντρα του Πρισιμιτζή στην καρδιά της άμυνας ο Κανταρτζής με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 60΄ύστερα από κόρνερ ο Μουρούτσος από κοντά και πάλι με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στο 90΄ο Βούκα έχασε μοναδική ευκαιρία ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Αλεξίου με κόκκινη κάρτα.

Άψογος ο διαιτητής Κορδολαίμης και οι βοηθοί Τώβιλ και Σαββόγλου.

ΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Πορανίδης, Τσατίδης, Νεανίδης, Μουρούτσος, Αμπαζίδης, Στάθης, Βούκα, Ομασέρε, Τσινακίδης (87΄Ιακωβίδης), Πρισιμιτζής, Κανταρτζής.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ: Δημακόπουλος, Καλαμιώτης Αθ, Κιούρκου, Μίχος, Γαννόπουλος (80΄Κυριακίδης), Κέλερης, Αλεξίου, Τζάνος, Τσιλιμίγκρας (82΄Λάττας), Αθανασόπουλος, Κούτρας.

Ρεπορτάζ: Λάμπρος Πέγκος