Ε.Π.Σ.Α

Ανατροπή στην ανατροπή και πρόκριση ο Τριφυλλιακός, 3-2 εκτός τα Μελίσσια

Με δυο γκολ στο φινάλε της αναμέτρησης ο Τριφυλλιακός ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και επικρατώντας με 3-2 εκτός έδρας επί των Μελισσίων πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Στο 8′ ο Ζιγγιρίδης έκανε το 0-1, αλλά οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ πριν τελειώσει το ημίχρονο, αφού αρχικά στο 17′ ο Τιμολέων με κεφαλιά έκανε το 1-1, ενώ στο 27′ ο Ντούσκος με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2-1. Όμως την τελευταία λέξη την είπαν οι φιλοξενούμενοι,με τον Σαντικάι στο 85′ με φάουλ να κάνει το 2-2 και τον ίδιο παίχτη στις καθυστερήσεις να κάνει το 2-3.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Νίκος Ζουμπατόπουλος): Καραστέργιος, Τζανετής, Κουλουριώτης (83′ Μαράνος), Τιμολέων, Χαμουρίδης, Ντούσκος, Βερονίκης (46′ Κολέτσης), Γούλας, Κωνσταντινίδης, Φούντας (73′ Βογιατζόγλου), Κοτσιώρης (64′ Κανέλλος)

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κατσαρός): Βασιλειάδης, Τσιάτσιος, Ανδρουλάκης (46′ Μπερτζελέτος), Μαλέλλι (46′ Μαρκούσης), Παρδάλης, Πανταζής, Κωνσταντάκης, Πορφυρόπουλος, Σιγκιρίδης, Σαντικάι, Ζάχαρης (79′ Μπουτιούκ).