Ε.Π.Σ.Π.

Ανοικτούς λογαριασμούς άφησαν Αετός Κορ. και Προοδευτική( 1-1)

Ανοιχτούς λογαριασμούς για τον επαναληπτικό άφησαν Αετός Κορυδαλλού και Προοδευτική μετά το ισόπαλο 1-1  Το παιχνίδι  έγινε παρουσία αρκετού κόσμου και σε αθλητικά πλαίσια .

Οι γηπεδούχοι φάνηκαν να πατάνε καλύτερα στο α’ ημίχρονο και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Μούτσα 25’ και Δρυμούση 36’ για να πάρουν το προβάδισμα με γκολ του Μούτσα στο 43’.

Οι « βυσσινί» με την είσοδο του Γιακούπη ανέβηακν στην επανάληψη . Και αφού έχασαν  ευκαιρίες με τον Μπιτσάνη ( 58’,61’), κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 65’ με εύστοχο κτύπημα  πέναλτι του Γιακούπη που παραχωρήθηκε σε ανατροπή του Μπιτσάνη από τον Καφαλίδη.

Στο 76’ ο διαιτητής Μιχελής απέβαλε τον Παπανικόλα για εξύβριση.

Στο 80’ κεφαλιά του Μπερίσα πέρασε μόλις άουτ.

ΑΕΤΟΣ: Θωμόπουλος, Κουντουράς Καλλέργης, Καφαλίδης Σύρμας, Σιδηρόπουλος Χ, Τουλουβασίλης( 69’ Ξενιτόπουλος) Λέσι,  Μπερίσα , Μούτσας, Δρυμούσης

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μένιος, Κουσουρής (78’ λ.τρ. Σαμαράς ) Μύρκος, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Μπέλερης, Ποτουρίδης, Ζαχαράτος, Μπιτσάνης, Τουρνάς( 29’ λ.τρ. Ανδράλας, 46’ λ.τρ.Γιακούπη) Δηλαβέρης