ΑΟ Δικαίου: Αποκλεισμός στο Κύπελλο

Θύμα… έκπληξης έπεσε ο ΑΟ Δικαίου ο οποίος αποχαιρέτησε χθες την διοργάνωση του Κυπέλλου Δωδεκανήσου, καθώς για την προημιτελική φάση του θεσμού γνώρισε την ήττα με 3-2 από τον Αντίμαχο (σωματείο που συμμετέχει στην Α’ ΕΠΣ Δωδεκανήσου). Οι «κυανόλευκοι» παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στο α’ μέρος, μπόρεσαν στην επανάληψη να φέρουν το ματς στα ίσια. Ωστόσο στις καθυστερήσεις του αγώνα δέχτηκαν το τρίτο τέρμα και κάπου εκεί τα πάντα τελείωσαν. Για την ιστορία, τα γκολ των νεοφώτιστων στη Δ’ Εθνική σημείωσαν οι Γκουντελίτσας (59′) και Πανόπουλος (87′). Ο Γιάννης Μανούσογλου παρέταξε τον Δίκαιο ως εξής: Σανταμούρης, Γκουντελίτσας, Μποϊλής Ζ., Πρέκας (61′ Χατζηβασίλης), Σιώμος, Χατζησουλεϊμάν, Μυλωνάς, Πης (78′ Συντιχάκης), Πανόπουλος, Χατζηφούντας Μ., Σκαλέρης. Τέλος, από σήμερα αναμένεται να ξεκινήσει η προετοιμασία για το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι με τον πρωτοπόρο Ατρόμητο Πειραιά.