ΑΟ Λουτρακίου – Άτταλος 2-0

Ο Άτταλος Νέας Περάμου προσπάθησε για ένα ημίχρονο αλλά τελικά λύγισε στο Λουτράκι όπου και ηττήθηκε με 2-0 από τον τοπικό ΑΟΛ.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με την ομάδα της Νέας Περάμου να χάνει μοναδική ευκαιρία στην εκπνοή του ημιχρόνου σε τετ α τετ του Μπαγδάτογλου. Στο 16’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σέντρα σουτ του Παινέση. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο μισό του αγώνα και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Πράγμα που κατάφεραν στο 55’ με πλασέ του Ζερβού (1-0). Στο 57’ ο Μπαγδάτογλου είδε την κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) και αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με την ομάδα του Βαγγέλη Σκλιά να μένει με δέκα ποδοσφαιριστές. Από το σημείο αυτά και ύστερα η επικράτηση των «Οράνιε» ήταν καθολική με αποτέλεσμα νε έρθει και το δεύτερο τέρμα με τον Αποστολάκη στο 82’ και να σφραγίζει την νίκη του ΑΟΛ που πλέον βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς.

Διαιτητές: Ανδρονικίδης, Σγάντζος, Γεωργακόπουλος (Πειραιά)

Α.Ο Λουτρακίου (ΜΕΣΟΛΟΓΓΗΣ): Μητσόπουλος, Χατζηνικολής, Γκαρμίρης, Δημάκης(61΄Μίχας), Μαρέλης, Παινέσης (70’ Γιαννακούλης, Αντωνίου,Πέτρου,Σουσούνης (76’ Χριστοφίδης),Αποστολάκης,Ζερβός

Άτταλος Νέας Περάμου (ΣΚΛΙΑΣ) : Βανδώρος, Τζαφέρης(77’ Γκελάι, Τζαφεράκος , Φυσαράκης , Δρούγος Καραμπλάκας, Κουσίδης, Παρασίδης( 82’ Kόρμαλης) Μεχμέτογλου, Ζουραβλιόβ, Μπαγδάτογλου