ΑΟ Χαλκηδών – ΑΟ Καραβάς 0-3

Το εξπρές ΑΟ Καραβάς συνεχίζει ασταμάτητο τη διαδρομή του . Πέρασε χωρίς απώλειες και από το «Παντελής Νικολαΐδης» χωρίς να κάνει στάση επικρατώντας στην επανάληψη της Χαλκηδόνας με 0-3 Ήταν η έκτη νίκη των πρωτοπόρων σε ισάριθμα παιχνίδια χωρίς ακόμα να δεχτεί γκολ , έχοντας σημειώσει 22!!Και αυτή την αγωνιστική υποδέχονται την Αμφιάλη στο ντέρμπι κορυφής. Μετά από ένα άγονο α’ μέρος οι παίκτες του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη και στα πρώτα λεπτά προηγήθηκαν 0-2 . Πριν γίνει όμως αυτό οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στο 46’ με τον Ζαρκαδούλα που σε τετ-α- τετ με τον Μπαντίκο και σχεδόν σε κενή εστία πλάσαρε άουτ. Αμέσως μετά και μέσα σε δυο λεπτά οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν δυο γκολ . Στο 47’ με τον Ηλιάδη και στο 48’με τον Μπουρντένη. Το τελικό 0-3 πέτυχε στο 90’ ο Νικολόπουλος.

Καλός ο διαιτητής Μπαλαχούτης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ: Θεοδωρούλας, Σουλιώτης, Πνευματικός, Κουντουράς, Κουτσομήτης (33’ Πλάκας), Δέρδας (56’ Κουκλάκης), Ζαρκαδούλας, Μπεκάκος, Παναγιωτόπουλος (76’ Αχμαντπούρ), Μανδαμαδιώτης, Γκέγκα (46’ Θύμιο) ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ: Μπαντίκος, Γκούμας, Τσίνα (46’ Κάραβος), Ντούμπερετ, Κουτσοποδιώτης (77’ Μάτσης), Παπανικολάου, Παυλίδης, Σούφλας (46’ Νικολόπουλος), Μπουρντένης (77’ Παρασκευόπουλος), Ηλιάδης, Ζώτο (85’ Κολιός).