Απόλλων Χαλανδρίου – Άγιοι Ανάργυροι 3-1

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Απόλλων Χαλανδρίου που επιβλήθηκε με 3-1 των Αγίων Αναργύρων. Λίγο πριν την εκπνοή του α’ μέρος ο Λαζόπουλος έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Με τη συμπλήρωση 5′ στην επανάληψη, ο πολύπειρος Νότης Μαχαίρας με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια. Ωστόσο, οι νεοφώτιστοι ανέλαβαν δράση στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Στο 80′ ο Λυμπερόπουλος έκανε το 2-1 ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 88′ ο Λαζόπουλος. Διαιτητές ήταν οι Σύψας, Γιαννουγλίδης και Φωτόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κτενιαδάκης, Παναγιώτου, Γκρέμο, Κοτσαύτης, Δημαλέξης, Κατσιμεντές, Πέτοβιτς (89′ Σεΐτι), Λυμπερόπουλος, Παπουτσής (88′ Μαραθός), Λαζόπουλος (90′ Βλογιαννίτης), Παππάς.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Σαράντης, Βυζανιάρης, Μαρκάκης (66′ Λέκκας), Μυστρίδης, Μαντέλλος, Μιχαλάτος, Καλογριάς, Μαχαίρας, Σαμαράς (46′ Φιλιππίδης), Σερδενές, Καριατλής (46′ Σταματάκης)