Αστέρας Κερατσινίου – ΑΕ Περάματος 1-3

Στο δρόμο των επιτυχιών επανήλθε η ΑΕ Περάματος, που λύγισε στο “Π. Νικολαΐδης” δύσκολα με 3-1 τον ανταγωνιστικό Αστέρα Κερατσινίου.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, η επανάληψη επιφύλασσε ό,τι δεν έγινε σε 45 λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ανδρέου στο 52’, για να ισοφαρίσει ο Αστέρας στο 68’ με τον Μαυρίδη. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μπουν μπροστά στο σκορ, όταν κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Μαυρίδης που ανέλαβε την εκτέλεση αστόχησε(άουτ).

Αντίθετα, η Ένωση κέρδισε με τη σειρά της κι εκείνη πέναλτι στο 74’, το οποίο ευστόχησε ο Κουτσογιαννόπουλος. Το γκολ που «κλείδωσε» τη νίκη για τους Περαματιώτες έβαλε ο Μελάς στο 95’.

Διαιτήτευσε ο Ανθόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Γουσγουνέλης, Χότζα, Γιαννόπουλος Τ., Ρηνιώτης, Καλαϊτζόγλου, Τζιώτης, Μαυρίδης (87’ Γιαννόπουλος Ν.), Κούβαρης, Νικολακάκος (75’ Κάβουρας), Ξένος (78’ Μπρατσάι).

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: Καββαδίας, Ζαχάρογλου, Κεσανίδης, Μελάς Θ, Κουτσογιαννόπουλος, Μελάς Σ., Ανδρέου, Τοπίκογλου, Σαρράκος (58’ Κακαβίτσας), Σαλάτας (76’ Μπάσα), Ντέμα (87’ Τάγκας).